Ranking sal weselnych Śląsk

27 sierpnia, 2021
Sale weselna na śląsku w plenerze

Śląskie sale weselne, wyróżniają się bogactwem lokalizacji, stylów aranżacji, różnorodną architekturą, dopracowanym lub pełnym naturalności otoczeniem i dopasowaniem do konkretnej ilości zaproszonych gości. Sale weselne na Śląsku, powinny cechować się funkcjonalnością, możliwością samodzielnego zaaranżowania sali, dużą przestrzenią do parkietu i zabawy, a także wygodnym rozstawieniem stołów z posiłkami. Im ciekawsza wizualnie i wygodniejsza w użytkowaniu sala weselna na Śląsku, tym zostanie odebrana przez gości jako miejsce warte uwagi i godne polecenia na inne śluby lub uroczystości. 

Domy weselne, lokale weselne, nietypowe miejsca na wesele w Śląskim – takich rozwiązań poszukują Młode Pary na organizację swojego przyjęcia weselnego. Gdzie zrobić wesele na Śląsku? Które miejsce uznawane jest za najpiękniejsze miejsce na wesele w Śląskim? W jaki sposób odkryć oryginalne miejsce na wesele i zorganizować w nim niepowtarzalne spotkanie dla rodziny i przyjaciół? Mój ranking sal weselnych na Śląsku, to zestaw najpopularniejszych miejsc, podpartych prawdziwymi, rzetelnymi opiniami zadowolonych Młodych Par. Jeżeli i Ty potrzebujesz podpowiedzi co wybrać, z poniższej listy na pewno znajdziesz odpowiednie miejsce dostosowane do Waszych potrzeb.

Najlepsze sale weselne Śląsk

Śląskie Sale weselne, uznawane są za najbardziej wszechstronne w całej Polsce. Jest to związane z bogatą historią okolicy, opuszczonymi terenami i historycznymi budynkami dawnych kopalń, folwarków oraz pałaców, odrestaurowanych i przerobionych na nowe, unikalne funkcje. Ponadto, rejon woj. śląskiego wyróżnia się także bogatą naturą i unikalnymi krajobrazami, co przyciąga do swoich rejonów nowożeńców, chcących zrealizować ślubne sesje plenerowe, wypocząć w podróżach poślubnych i spędzić czas z rodziną – na wspólnym przyjęciu weselnym. Interesujące sale weselne można spotkać na całym obszarze, zarówno w głównych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach województwa Śląskiego.

Jak wybrać najlepszą salę na wesele na Śląsku?

Zadając sobie pytanie, gdzie zrobić wesele na Śląsku, należy najpierw zapoznać się z możliwościami jakie oferuje rynek a wybór uzależnić od własnych oczekiwań. Najlepsze sale weselne na Śląsku, są za takie uznawane, ze względu na opinie wydawane przez same Młode Pary i gości weselnych. Nowożeńcy, chętnie dzielą się swoją opinią na temat danego miejsca, obsługi, i pomocy w organizacji jednego z najważniejszych dni w swoim życiu. Wiedzą, jak trudno znaleźć odpowiednie miejsce na wesele, więc kiedy trafią na to idealne, chętnie o nim opowiedzą. Dobre sale weselne na Śląsku, są w pełni dostosowane do oczekiwań Młodych Par, a doświadczenie w organizacji buduje interesujące oferty. Podjęta decyzja co do ostatecznego wyboru sali musi wiązać się z pewnością, że inwestycja będzie udana, zadowalająca i pozostanie w pamięci na długie lata, jako pamiątka wkroczenia w nową drogę życia. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze Sali weselnej na Śląsku?

Wybierając sale weselne Śląskie, należy brać szczególnie pod uwagę lokalizację. Bliskość miejsca zamieszkania, ceremonii ślubu i miejsca zabawy, dają ogromne poczucie komfortu komunikacyjnego. Zdecydowanie przyjemniej jest dotrzeć w krótkim czasie z Kościoła do sali weselnej lub zorganizować ślub w plenerze, łącząc go z zabawą weselną w wybranym miejscu, niż przemierzać długą drogę przez cały kraj, aby dotrzeć na miejsce. Dojazd setki kilometrów na zabawę będzie bardzo męczące, a ślub i wesele w trasie, skróci czas obcowania i celebrowania chwili wśród zaproszonych gości. 

Istotna jest także wielkość wesela. Ilość zaproszonych gości, będzie narzucała wybór sali weselnej, dodatków i obszar miejsca. Inne atrakcje oferują kameralne miejsca na śluby i wesela do kilkudziesięciu osób, a innego planowania i logistyki będzie wymagać ślub na dużą skalę, który obejmie nawet 1000 zaproszonych. Architektura i infrastruktura przestrzeni jest zatem kluczowym czynnikiem w wyborze. 

Kiedy planowane jest wesele na Śląsku, warto nadać mu również ramy czasowe. Nie każde miejsce będzie oferowało pomoc w organizacji i obsłudze do białego rana. Kiedy dom weselny lub sala weselna oddalone są od głównych artylerii i dają możliwość samodzielnego wprowadzenia dekoracji i zadbania o miejsce, czas nie ogranicza zabawy. Kiedy jednak wybór sali weselnej Śląskie, dotyczy pałacu połączonego z hotelem, długotrwała zabawa i głośna muzyka mogą utrudnić przebywanie i wypoczynek innym gościom, którzy w tym samym czasie przybędą na nocleg do hotelu. Warto przewidzieć, czy w danym terminie jest możliwe wynajęcie całego obiektu dla własnej rodziny i gości, czy trzeba będzie uszanować czyjąś prywatność i zakończyć wesele w dogodnym dla wszystkich terminie.
Pamiętaj też o Waszych potrzebach i gustach. Wybór Sali weselnej na Śląsku często będzie definiował charakter i styl wesela. Przykładowo inaczej będzie prezentować się industrialny klimat starej sztolni a inaczej rustykalna stodoła na wesele.

Gdzie zorganizować wesele na Śląsku – gdzie zrobić wesele na Śląsku?

Jeżeli ustalone są najważniejsze aspekty logistyczne dotyczące wielkości wesela, wybrany jest styl ślubu, przyjęcia oraz region w jakim Para Młoda złoży względem siebie przysięgę małżeńską, pora przemyśleć, gdzie dokładnie zorganizować wesele na Śląsku i jakie możliwości i atrakcje dane miejsce oferuje. Zaproszeni goście powinni poczuć się na weselu całkowicie zaopiekowani. Dodatkowe propozycje na spędzenie miło czasu, powinny być na tyle rozbudowane, aby ich brak nie powodował stagnacji lub znudzenia. Atrakcje mogą być powiązane z miejscowością, w której znajduje się sala weselna na Śląsku. Urokliwe tereny do zwiedzenia będą sprzyjać realizacji sesji plenerowych, a po weselu dadzą możliwość dłuższego wypoczynku. 

Sale weselne z noclegami Śląsk

Sale weselne z noclegiem na Śląsku, sprzyjają imprezom weselnym oddalonym od miejsca ślubu i zamieszkania. Wybór miejsca wesela z noclegiem, może zakładać jednoczesne rozpoczęcie podróży poślubnej. Dla Młodej Pary to szansa na odetchnięcie po wielu miesiącach organizacji i przygotowań, do ślubu i wesela. Nocleg, zapewnia także zaproszonym gościom szansę na wypoczynek. Goście, którzy dotarli na przyjęcie z innych regionów kraju lub Państw, nie muszą martwić się o swoje rzeczy i nocleg, szukając czegoś na własną rękę. Nocleg jest dla nich formą podziękowania za przybycie i zapewnia spokój psychiczny po zakończonym weselu. 

Sale weselne na Śląsku oferujące noclegi dla gości weselnych to m.in.:

 1. Leśne Patio w Katowicach – 54 miejsca noclegowe

  www.patiozajazd.pl

 2. Willa Słoneczna w Dębowcu (koło Cieszyna) – 70 miejsc noclegowych

  www.willasloneczna.pl

 3. Koralowa w Jaworzu (koło Bielska-Białej) – 90 miejsc noclegowych

  www.sala.koralowa.pl

 4. Marysin Dwór w Katowicach – 150 miejsc noclegowych

  www.restauracja-katowice.com.pl

 5. Biały Dom w Paniówkach (koło Gliwic) – 150 miejsc noclegowych

  www.hotel-bialydom.pl/paniowki

 6. Szafranowy Dwór w Czeladzi – 260 miejsc noclegowych

  www.hotelszafran.pl

Sala weselna nad jeziorem woj. Śląskie

Sala weselna nad jeziorem w Śląskim, to jedno z najczęściej poszukiwanych zapytań. Miejsca z dużym ogrodem lub terenami przypałacowymi, przyciągają najwięcej uwagi. Ze względu na urokliwe krajobrazy, przy jeziorze chętnie wykonywane są sesje plenerowe i teledysk ze ślubu, a ślub w plenerze nabiera innego tła, kiedy za ołtarzem wśród natury mieni się jeszcze tafla jeziora.

Przykładem Sali weselnej nad jeziorem na Śląsku jest:

 1. Villa Marina nad Pogorią w Dąbrowie Górniczej

  www.villamarina.eu

 2. Oblacka Przystań w Lublińcu

  www.oblackaprzystan.pl

 3. Dworek pod Platanem w Kozłowie (koło Gliwic)

  www.podplatanem.com

 4. Szlachecki Dwór w Kroczycach (Jura Krakowsko-Częstochowska)

  www.szlachecki-dwor.com.pl

 5. Restauracja Polka w Wiśle

  www.restauracjapolkawisla.pl

Nietypowe miejsce na wesele Śląsk

Ciekawe miejsca na wesele, wyróżniają się oryginalną architekturą i wnętrzami. To one, tworzą niezwykłe tła do konkretnych stylów ślubów, np. wnętrza loftowe będą współgrać z weselem w stylu industrialnym, wnętrza pałacowe dodadzą pikanterii do ślubów i przyjęć weselnych w stylu dworskim i glamour, a stodoła na wesele w Śląskim stworzy idealną enklawę do ślubu w stylu boho, naturalnym, czy rustyklanym. Oryginalne miejsca na wesele na Śląsku, to także miejsca cechujące się nietypowymi zabudowaniami, wyposażeniem oraz otoczeniem. Szklany sufit stodoły, sala weselna powstała w dawnych budynkach browaru, czy wesele w oranżerii zawieszonej nad stawem – takie miejsca można znaleźć w woj. Śląskim.

Przykłady takich nietypowych miejsc na wesele na Śląsku to m.in.:

 1. Najniżej położona sala weselna w Europie. 320 metrów pod ziemią w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu

  www.kopalniaguido.pl

 1. Nowoczesny skansen Folwark Kamyk nieopodal Częstochowy

  www.folwark-kamyk.pl

 2. Owczarnia – beskidzka stodoła w Węgierskiej Górce

  www.owczarniawg.pl

Industrialne sale weselne na Śląsku

Dość popularnym trendem ślubnym i weselnym w ostatnim czasie, jest klimat industrialny. Industrialna sala weselna i Śląsk, to najczęściej poszukiwane zestawienie wśród Młodych Par, które chętnie zrealizowałyby swoją uroczystość właśnie w takiej oprawie. Industrialne wesela organizowane są w odrestaurowanych starych budynkach poprzemysłowych, fabrykach, dawnych browarach i szybach kopalnianych. Te ostatnie, na Śląsku są bardzo popularne. Miejsca postindustrialne na Śląsku, które powstały na budynkach starych kopalń, cieszą się dużym powodzeniem. Są interesujące wizualnie z zewnątrz i dopracowane wewnątrz pod industrialny styl ślubów i wesel. 

Przykładem na industrialne sale weselne na Śląsku są m.in.:

 1. Szyb Bończyk w Mysłowicach

  www.szybbonczyk.pl

 2. Browar Obywatelski w Tychach

  www.browarobywatelski.pl

 3. Impresja w Zabrzu

  www.impresja-zabrze.pl

 4. Szyb Maciej w Zabrzu

  www.szybmaciej.pl

 

Ranking sal weselnych na Śląsku – moje top 16 śląskich sal weselnych

Ranking sal weselnych na Śląsku, to moje subiektywne zestawienie sprawdzonych miejsc, różniących się od siebie stylem, ofertą dostosowaną pod wielkość wesela, i atrakcjami jakie może zapewnić przy organizacji przyjęcia w konkretnym miejscu. To najpiękniejsze sale waslene na Śląsku jakie znam i z czystym sumieniem rekomenduję. Sale weselne Śląskie, to zarówno domy weselne, sale przy pensjonatach, hotelach, lub nowo powstałe przestrzenie w odrestaurowanych starych budynkach. Na tej krótkiej liście na pewno znajdzie się najlepsza sala weselna na Śląsku na Twoje wymarzone wesele.

Restauracja Umami – Pyskowice

www.restauracjaumami.pl

Urokliwa restauracja Umami, daje szansę na organizację wesela w stylu industrialnym, wiejskim, sielskim, naturalnym lub leśnym. Poza wynajmem restauracji pod organizację wesela, na miejscu zorganizować można ślub w plenerze z ceremonią wśród drzew, a tuż po niej, zabawę pod gołym niebem. Parkiet tuż przy budynku restauracji, jest idealnym miejscem na pierwszy taniec, a serwowane menu, jest smaczne i zostaje w pamięci na długo. Do tego, każdy szczegół dekoracji ma tu znaczenie. Miejsce imponująco wygląda wiosną i latem kiedy restauracje otacza bujna zieleń. Jesienią natomiast, ślub nabiera ciepłych barw spadających liści, a dekoracje złożone są z zestawu uschniętych kwiatostanów, dyń i szyszek.

Dworek Bielsko – Bielsko – Biała

www.dworekbielsko.pl

New Restaurant w Dworku Bielsko, oferuje organizację ślubu w plenerze i wesela pod gołym niebem. Dostępne w dworku sale weselne, cechują się stylem w istnie królewskim wydaniu. Można w nich zorganizować kameralne wesele w stylu glamour lub wystawne wesele w luksusowej aranżacji. Do dyspozycji Pary Młodej i gości są 4 sale, w tym industrialna sala weselna oraz szklana oranżeria otwarta na dworski ogród. Na miejscu, imponująco będą wyglądać również wesela w stylu loftowym i vintage, ze względu na ceglane ściany, łukowe przejścia i umieszczone przy suficie rury.

Łania – Chorzów

www.lania.pl

Restauracja położona jest w centrum Parku Śląskiego. Jej architektura wyróżnia się wśród otoczenia unikalną, drewnianą konstrukcją, w typowo górskim stylu. Miejsce sąsiaduje ze stawem, plenerową galerią rzeźb i planetarium. Ze względu na duże okna wychodzące na urokliwy krajobraz, goście mogą posmakować pysznych potraw i delektować się urokiem naturalnego otoczenia. Do tego, duża przestrzeń wokół sali weselnej,  pozwala zorganizować na miejscu kameralny ślub w plenerze. Spodobało Ci się to miejsce na wesele na Śląsku? Zobacz więcej informacji na ten temat tutaj: restauracja Łania wesele

Poziom 511 – Podzamcze

www.poziom511.pl

Poziom 511 Design Hotel & SPA wkomponowany jest w Park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Nowoczesna architektura i wyposażenie wnętrz dopełnia dzień ślubu i wesela szykowną, luksusową, elegancją. Hotel, poza dostępnością dużych sal, które można przeznaczyć na wesele, dysponuje również licznymi atrakcjami. Basen, strefa wellness, bliskie sąsiedztwo gór (dające możliwość pieszych wycieczek), a także nocleg na miejscu, to oferta kompleksowej uroczystości. Sala restauracji mieści do 90 osób, a imponujące krajobrazy dają szansę organizacji ślubu w plenerze.

Luxury Hotel – Piekary Śląskie

www.rezydencjahotel.pl

Poszukujesz ekskluzywnego miejsca na swój ślub i wesele na Śląsku? Ta lokalizacja daje namiastkę szlacheckiej oprawy i przygotowania wesela na królewskim poziomie. Wnętrza wyróżniają się unikalnymi aranżacjami, a powierzchnia i otoczenie, umożliwiają organizację ślubu w plenerze oraz wesela z dużą salą i parkietem. Sala Balowa, w tym czterogwiazdkowym hotelu, uznawana jest za najpiękniejszą salę weselną w południowej Polsce. Nic jednak dziwnego, ponieważ sufit na sali jest nietypowy. Kopuła ze zdobieniami, kryształami i żyrandolem będzie dopełnieniem całej królewskiej uroczystości. Spodobało Ci się to miejsce na przyjęcie weselne? Zobacz więcej tutaj: wesele w Rezydencja Luxury Hotel

Reportaż z wesela Magdy i Maćka w Rezydencji Luxury Hotel

Szyb Bończyk – Mysłowice

www.szybbonczyk.pl

Miejsce oferuje dwie sale weselne w zależności od wielkości przyjęcia weselnego. Można zorganizować tu wesele na 80-150 osób. Sala Jan i Sala Zosia pozwalają rozdzielić część taneczną od konsumpcyjnej. Młoda Para może również wybrać rodzaj ustawienia stołów i ich wzór – stoły okrągłe lub prostokątne. Ze względu na oryginalne wnętrza, na miejscu może odbyć się również ceremonia ślubu cywilnego. Duża sala ze spadzistym dachem, ścianami z cegły i dekoracyjnymi stalowymi rurami przy suficie, są idealną podstawą do zorganizowania wesela w stylu industrialnym, vintage czy loftowym. Kryształowe żyrandole, przejścia zwieńczone łukiem, podświetlenie parkietu dużą ilością kolorowych świateł, interesująco dopełnią weselną zabawę i sesję zdjęciową z wydarzenia.

Restauracja Stary Młyn – Zbrosławice

www.restauracjastarymlyn.pl

Marzy Wam się wesele pełne bieli, urokliwego stylu na miarę wnętrz prowansji, stylu śródziemnomorskiego lub skandynawskiego? Restauracja w Starym Młynie to miejsce z dużą salą weselną o charakterystycznych białych krokwiach przysufitowych, które urozmaicone świetlistymi girlandami, roślinami i dekoracjami, dopełnią styl wybranego ślubu. Okrągłe stoły z białymi krzesłami, duże okna skierowane na otoczenie  i widoczna pomiędzy krokwiami konstrukcja dachu, to niezwykłe efekty wizualne, które dopełnione pysznym zestawem menu, powodują, że miejsce staje się jednym z ulubionych miejsc na wesele.

Browar Przystań – Chorzów

www.browar-przystan.pl

Miejsce Browaru Przystań, powstało w 1953 roku. Po wielu latach, w 2015 roku, budynek został poddany rewitalizacji i w ten sposób powstało unikalne miejsce w woj. Śląskim, z bogatą historią i równie bogatym wizualnie otoczeniem. Zetknięcie z wodą, wielkie okna skierowane na krajobraz oraz uniesiony nad taflą wody taras, zmieniają wesele w pełną wypoczynku i refleksji okazję. A gdyby tego było mało, restauracja Przystani serwuje autorskie dania wyglądające jak dzieła sztuki, które na stołach weselnych staną się częścią atrakcji przyjęcia weselnego. Jeżeli marzy Wam się sala weselna nad jeziorem Śląskie, Browar Przystań powinien znaleźć się na Waszej liście miejsc na wesele.

Hotel Pałac Czarny Las – Woźniki

www.czarnylas.pl

Miejsce wyróżnia się niezwykłym położeniem i obszernym terenem wokół, z wieloma atrakcjami. Pałac, dworki przypałacowe, duża oszklona oranżeria nazywana “Salą Widokową” zawieszona nad przypałacowym stawem. Sale konferencyjne i taneczne, w których można zorganizować wystawne lub kameralne przyjęcia. Do tego rozbudowane menu, pomoc w dekoracji sal i niezwykłe miejsca na sesje ślubne plenerowe i wesele w plenerze na Śląsku. To główna oferta Czarnego Lasu w Woźnikach. Ceremonia ślubu z widokiem na staw, pokazy laserowe i pirotechniczne, pokazy tańca z ogniem, opieka nad najmłodszymi, bary tematyczne, zamówienie oprawy muzycznej czy fotobudki – hotel zapewnia kompleksowe przygotowanie.

Patio Zajazd – Katowice

www.patiozajazd.pl

Poszukujesz miejsca innego niż wszystkie? Patio Zajazd w Katowicach, skrywa w swojej architekturze sale w różnym stylu. Ten urokliwy dom weselny Śląsk, to połączenie współczesnej enklawy, z tradycyjnym leśnym charakterem. Duży nowoczesny kominek na jednej z sal konsumpcyjnych, przyciąga uwagę gości i daje poczucie ciepła domowego ogniska. Widok z okien na urokliwy ogród – zaciera granice między architekturą a naturą. Natomiast duży taras z charakterystyczną szklaną kopułą – skrywa piętro niżej patio o unikalnym kształcie, gdzie na suficie znajduje się świetlik w kształcie plastra miodu z przewisającymi w jego centrum bujnymi okazami roślin. Jesteście Parą Młodą, która ceni oryginalność, naturę, styl eko lub marzy o ślubie w leśnej aranżacji? Patio Zajazd spełni wszystkie te oczekiwania.

Zamek w Chałupkach

www.zamekchalupki.pl

Miejsce to oferuje salę weselną na maksymalnie 130 osób, z przestronną powierzchnią i dużymi oknami wychodzącymi na urokliwe, leśno-parkowe krajobrazy. Do tego, komfortowe i funkcjonalne rozmieszczenie stołów oraz spory parkiet. Właściciele zadbali o spójność elementów dekoracji, zarówno stołów ze złotymi akcentami i wykończeniem sali, w tym samym kolorze. To wszystko można zobaczyć wewnątrz. A na zewnątrz – miejsce na organizację ślubu w plenerze, zdjęcia przy ogrodowej altanie, organizacja kameralnego przyjęcia w gronie najbliższych, wypoczynek na tarasie z widokiem na okolicę. Kompleksowa organizacja ślubu, wesela i wypoczynek nawiązujący do podróży poślubnej sprawdzi się tu najlepiej. Jeśli to miejsce na wesele na Śląsku zwróciło Twoją uwagę to tutaj znajdziesz więcej informacji: Zamek Chałupki wesele.

Szyb Maciej – Zabrze

www.szybmaciej.pl

Szyb Maciej powstał w miejscu dawnych budynków Kopalni “Concordia”, gdzie wydobywano złoża węgla kamiennego. Poza ofertą restauracji, Bistro i regularnym zwiedzaniem obiektu, na miejscu organizowane są również wesela w industrialnym stylu. Industrialna sala weselna Śląsk, znajduje się na drugim piętrze kompleksu budynków i mieści do 90 osób. Oryginalny przeszklony dach z metalową konstrukcją, wprowadza do sali bankietowej dużą ilość światła, które dodatkowo dopełnione jest światłem wpadającym przez loftowe okna na ścianach bocznych. Miejsce dysponuje także drugą salą restauracyjną z antresolą, gdzie może odbyć się kameralne przyjęcie na 30- 50 osób. W przypadku większych uroczystości, sale można łączyć, co daje szansę zaproszenia do 150 osób. Miejsce jest interesujące zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oraz posiada punkt widokowy, na którym Młode Pary chętnie wykonują sesje ślubne, z panoramicznymi krajobrazami w tle.

Pod Zielonym Dębem (Pod Zelenym Dubem) – na granicy Polsko – Czeskiej –  Chałupki/Bohumin

www.podzielonymdebem.pl

Zamek pod Zielonym Dębem łączy Śląsk z kulturą Czech. Hotel, sala weselna na 180 osób, muzeum to podstawowa oferta miejsca. Duży parkiet, który w trakcie wesela jest dodatkowo podświetlany i można stworzyć w nim chmurę dymy, daje szansę na ślub w stylu dworskim, królewskim i klasycznym. Ciekawa architektura z zielonymi okiennicami, umiejscowiona wśród innych miejskich zabudowań widoczna jest z daleka. Natomiast bliskość miejscowości, umożliwia wykonanie sesji plenerowej, która uchwyci kunszt tutejszej architektury.

Restauracja Impresja – Zabrze

www.impresja-zabrze.pl

W samym centrum Zabrza znajduje się restauracja Impresja, która powstała w zabytkowym budynku rodu Donnersmarcków. Sala weselna powstała na miejscu istniejącego dawniej basenu, dzięki czemu, w aranżacji pozostawiono zabudowę tarasów i przejść, gdzie ustawione mogą być dodatkowe stoliki. Na głównej sali można zaaranżować wesele, ustawiając okrągłe stoły dopasowane wizualnie do aranżacji restauracji. Najlepiej będzie prezentować się tu ślub i wesele w stylu rustykalnym, industrialnym, boho, vintage, a także loftowym.

Browar Obywatelski – Tychy

www.browarobywatelski.pl

Loftowa architektura i wnętrza Browaru Obywatelskiego w Tychach, to miejsce na industrialne wesele Śląskie. Restauracja w poprzemysłowych wnętrzach, proponuje smaki kuchni europejskiej i możliwość delektowania się tradycyjnym, świeżym wyrobem browarniczym – piwem Tichauer.  Na miejscu, można zorganizować wesele na wystawne przyjęcia. Sale pomieszczą 300 lub 1000 osób, więc nawet największe przyjęcie Browar Obywatelski jest w stanie organizacyjnie udźwignąć. Postindustrialne wnętrza nacechowane zestawem cegły, betonu i drewna, spójnie zaprezentują się na weselu w industrialnej oprawie dekoracji.

Przestrzeń kreatywna “Kotulińskiego 6” – Czechowice Dziedzice

www.kotulinskiego6.pl

W XVIII wiecznych, odrestaurowanych budynkach Folwarku Hrabiego Kotulińskiego, w których mieścił się browar i gorzelnia, powstała sala weselna w folwarcznym stylu. Miejsce jest idealne do organizacji ślubu w stodole, o innej specyfice niż klasyczne wnętrza ze spadzistym dachem. Tu, czuje się klimat przytulności, sielskości i atuty życia w stylu slow life. Miejsce zapewnia organizację kameralnych spotkań, a na poddaszu daje okazję do zawarcia związku małżeńskiego przed urzędnikiem stanu cywilnego – szczególnie kiedy nie dopisuje pogoda na ślub w plenerze. Sala eventowa pomieści do 40 osób, a murowana stodoła do 100 zaproszonych.

Ciekawe i oryginalne miejsca na wesele Śląsk

Powyższe propozycje obrazują wszechstronność ciekawych miejsc na wesele na Śląsku. Po wybraniu odpowiedniego dla siebie, rozpoczyna się dopiero to, co najtrudniejsze i najbardziej pochłaniające czas – dobór dodatków, rozsadzenie gości przy stołach, wybór dodatkowych atrakcji, wysłanie zaproszeń, wybór fotografa ślubnego. Mam nadzieje że moje oryginalne miejsca na wesele Śląskie ułatwiły Ci wybór tej jedynej, najlepszej Sali weselnej na Śląsku. Jeśli tak to czas na zdecydowanie się na doświadczonego fotografa ślubnego ze Śląska. Serdecznie polecam się na Twoje wspaniałe wesele na Śląsku. Stwórzmy razem coś wyjątkowego.

  2 opinii

 • Kamil Koziński 12 października, 2021
  Reply

  Świetny ranking sal weselnych na Śląsku. Same śląskie perełki. Pary Młode mają z czego wybierać.

 • Karolina 21 lutego, 2022
  Reply

  Super zestawienie i świetne zdjęcia! Jak bym jeszcze dodała Sztygarkę w Chorzowie, której klimatem industrialnym, nieco „scenicznym” jestem zachwycona. Polecam!

 • Zostaw opinie