Marcin Urbanowicz fotografia ślubna

Profesjonalny fotograf ślubny Ruda Śląska

Profesjonalny fotograf ślubny Ruda Śląska – Marcin Urbanowicz

Nazywam się Marcin Urbanowicz, jestem zawodowym reportażystą i fotografem. Mam to szczęście, że wykonuję pracę, która jest moją wielką pasją. A teraz mogę być Twoim fotografem ślubnym w Rudzie Śląskiej!

Od najmłodszych lat interesowałem się fotografowaniem, fascynowało mnie, że przy pomocy zdjęć mogę utrwalić to, co – jak mówi poetka Wisława Szymborska – “nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…” Po studiach z Fotografii prasowej wydawało mi się, że zostanę fotoreporterem prasowym na wieki, ale pierwszy sfotografowany ślub pokazał mi, że fotografia ślubna potrafi dostarczyć równie wiele satysfakcji, jeśli nie więcej! Pozwala uczestniczyć w szczęściu innych ludzi, utrwalać to co najważniejsze – miłość, rodzinę, przyjaźń i ważne momenty w życiu każdego z nas.

Choć mieszkam na obszarze miedzy Częstochową, Opolem a Katowicami, to pracuję na terenie całego województwa śląskiego i odległości nie są dla mnie żadną przeszkodą, dlatego tak naprawdę mogę pracować wszędzie. Dodam jeszcze, że mam zaszczyt należeć do stowarzyszeń MyWed i ProWed, być w gronie najlepszych fotografów ślubnych na świecie.

nagrodzony fotograf ślubny Śląsk

Reporterska fotografia ślubna Ruda Śląska

Reportaż ślubny, sesja ślubna? Nie ma problemu, da się zrobić!

Jak już wcześniej wspomniałem, moją ulubioną formą jest reportaż ślubny, ale to nie znaczy, że sesje ślubne traktuję po macoszemu. Wręcz przeciwnie! Zanim zacząłem je robić, nie miałem pojęcia, że sesje ślubne mogą dostarczyć takiej satysfakcji. Im dłużej pracuję, tym bardziej doskonalę obie te formy, tym więcej pomysłów przychodzi mi do głowy i tym bardziej dbam, aby efekt mojej pracy był niepowtarzalny i sprzyjał gustom państwa młodych. Czym się różni reportaż od sesji? Oto moja wizja.

Reportaż ślubny Ruda Śląska

Pracę rozpoczynam od momentu, w którym narzeczeni przygotowują się do ślubu, a potem towarzyszę im i gościom przez cały czas. Ciągle szukam ciekawych, unikatowych momentów, dzięki którym reportaż ślubny odda atmosferę tego niezwykłego dnia. Bardzo zależy mi, aby moje reportaże budziły u odbiorcy takie same emocje, jakie towarzyszyły nowożeńcom i ich gościom podczas uroczystości i aby widz miał wrażenie podczas oglądania zdjęć, że znowu znajduje się w samym środku wydarzeń. Dbam także o spójność mojego, a właściwie Waszego reportażu ślubnego, dlatego moje zdjęcia są jednorodne nie tylko pod względem tematyki ( co jest oczywiste w tym wypadku), ale również pod względem kolorystyki, kontrastu, jasności.

Sesja ślubna Ruda Śląska

Nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że sesje ślubne dostarczają tyle emocji i dają tyle możliwości zarówno fotografowi, czyli mnie, jak i państwu młodym. Uwielbiam sesje ślubne w plenerze, zwłaszcza w nietypowych, niezwykłych miejscach. Jeśli macie ukochane miejscówki albo miejsca, które się Wam z czymś kojarzą, to świetnie. Jeśli nie, chętnie doradzę podpowiem, gdzie zrobić zdjęcia, których wszyscy będą Wam zazdrościć. Mogę pomóc nie tylko w wyborze miejsca, lecz podpowiedzieć ciekawy motyw przewodni związany np. z waszymi pasjami. Romantyczne zdjęcia w parku czy na łące? Ciekawe ujęcia w otoczeniu przechodniów lub nocą na środku skrzyżowania? A może militarne klimaty w Muzeum Techniki Militarnej w Rudzie Śląskiej? Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Jednak jaka by nie była tematyka ślubnej sesji, zawsze staram się pokazać waszą pozytywną energię, miłość, przyjaźń, czyli to, co w życiu najważniejsze.

Dobry fotograf ślubny Ruda Śląska

Zdjęcia ze ślubu i wesela czy to w Rudzie Śląskiej czy innym miejscu, są nieodłącznym elementem każdej takiej uroczystości, a potem w długie jesienne wieczory przeglądają je młodzi, rodzice, dziadkowie… Nie dziwię się zatem, że każda para chce mieć najpiękniejsze zdjęcia zrobione przez profesjonalnego fotografa. Śmiało mogę powiedzieć, że staram się być profesjonalistą. Dowodem na to jest moje portfolio i opinie par, z którymi współpracowałem. Jestem osoba kontaktową i bardzo łatwo łapię tzw. wspólny język z moimi parami. Doświadczenie zawodowe pozwala mi tworzyć różnorodne sesje: zarówno te ślubne jak i sesje narzeczeńskie, a przede wszystkim szybko i sprawnie reagować na różne nieprzewidziane sytuacje, także kryzysowe. Zresztą komfort “mojej” pary podczas sesji ślubnej jest dla mnie bardzo ważny. Chcę, abyście czuli się wyjątkowo, ale swobodnie; abyście, oglądając kiedyś zdjęcia, nie tylko podziwiali efekt końcowy, lecz również z sentymentem wspominali samą sesję jako miło spędzony czas.

Spotkajmy się na Waszym ślubie i weselu w Rudzie Śląskiej i stwórzmy razem coś niezwykłego!

Kontakt

Jeśli podoba Wam się mój styl fotograficzny i sposób pracy to zapraszam do kontaktu.