Fotograf Ślubny Rybnik

Marcin Urbanowicz Fotografia Ślubna

Fotograf Ślubny Rybnik

Cześć Wam, miło mi, że wpadliście na moją stronę. Zanim zeskrolujecie do zdjęć, pozwólcie, że się przedstawię. Nazywam się Marcin Urbanowicz i jestem zawodowym fotoreporterem, a od kilku lat także fotografem ślubnym. Działam w całej Polsce, ale z racji mieszkania na Śląsku najchętniej współpracuje właśnie z parami stąd. Na mapie Śląska – Rybnik jest mi szczególnie bliski – bowiem właśnie tutaj stawiałem jedne z moich pierwszych fotograficznych kroków. Hejnał na rynku, mury Bazyliki i wypady nad Zalew Rybnicki zawsze będą dla mnie świetnym wspomnieniem i pretekstem by znowu tu przyjechać. Jeśli chcielibyście się nieco więcej dowiedzieć o mnie jako o fotografie ślubnym w Rybniku, kliknijcie poniżej

nagrodzony fotograf ślubny Śląsk

To co lubię najbardziej – Reportaż ślubny Rybnik

Mogłoby się wydawać, że ktoś robiący przez lata zdjęcia na ślubach, traktuje je jako coś co już było, jako kalkę innego ślubu, że działa na sprawdzonych schematach na zasadzie kopiuj wklej. Oczywiście są i tacy ale ja z pewnością do takich nie należę. Fotografowanie Waszych historii w dniu ślubu jest dla mnie za każdym razem wyjątkowe, niepowtarzalne i niesie ze sobą ciągle tę samą ekscytację „nieznanym”. Każda para to dla mnie zupełnie nowa opowieść, inne relacje, inne emocje, inne sale weselne i różna dynamika. Uwielbiam reportaż ślubny, bo jest nieprzewidywalny – niereżyserowany i prawdziwy. Unikam utartych schematów i do każdej fotograficznej narracji podchodzę bardzo indywidualnie. Najbardziej pociąga mnie Wasza szczerość i naturalność – wtedy reportaż sam układa się w opowieść. Po prostu bądźcie sobą! Zawsze staram się by Wasze zdjęcia nigdy nie nudziły, dlatego w dniu reportażu ciężko mnie zobaczyć bez aparatu przy oku, ciągle w poszukiwaniu interesujących kadrów pełnych emocji i zabawnych momentów. Wszystko to podane w ponadczasowym stylu klasycznego reportażu, odpornego na chwilowe mody.

Sesja ślubna Rybnik

Jestem fotoreporterem to fakt, ale czy to oznacza, że nie lubię robić sesji ślubnych? Nic bardziej mylnego! Za każdym razem bardzo się cieszę, że poznam Was lepiej niż w dniu ślubu, na którym często jest gonitwa i czasem ciężko normalnie porozmawiać. Na sesji ślubnej jest już „zazwyczaj” spokojniej, mamy więcej czasu dla siebie, a to sprzyja otwarciu się. Mimo, że nie jest to reportaż – a jakby nie było sytuacja wykreowana, dbam o to by przebieg sesji był jak najbardziej naturalny i szczery. Oczywiście czasem sugeruję jak para ma się ustawić, ale najczęściej jest tak, że tworzę tylko wspólną przestrzeń do Waszych wzajemnych interakcji. Reszta, czyli to co między Wami – Wasze uśmiechy, wygłupy i czułości po prostu chwytam i zatrzymuje w kadrach.

Najlepsze miejsca na sesję ślubną w Rybniku

Miejsc na sesję ślubną w Rybniku i okolicach jest całkiem sporo i w zależności od indywidualnych upodobań pary możemy wybrać miejsca w zupełnie różnym stylu. Kilka przykładów poniżej:

Sesja ślubna z wodą w tle

Jezioro Rybnickie to obowiązkowy punkt jeśli chcemy zrobić sesję nad jeziorem. Jednym z ciekawszych zakątków z ładnymi widokami jest Przystań Kotwica. Można tu stworzyć romantyczną, wakacyjną sesję.

Staw Wielopole – ukryty w lesie, bardzo spokojne i piękne miejsce. Można tu zarówno zrobić zdjęcia nad samą wodą jak i w totalnie leśnym klimacie. Warto zwrócić uwagę na zachodni brzeg stawu i wystające ogromne konary drzew.

Industrialna sesja ślubna – Rybnik

z pewnością do jednych z ciekawszych miejsc o charakterze przemysłowym należy okolica Elektrowni Rybnik – co prawda na teren samej elektrowni nie wejdziemy bez zgód ale jest kilka punktów z niesamowitym widokiem na ogromne kominy – między innymi z tzw. Górki Golejowskiej

Miejska sesja ślubna – Rybnik

Rybnik może poszczycić się jedną z najładniejszych starówek na Śląsku. Piękne secesyjne kamienice, uliczki z wyłączonym ruchem samochodów, zadbane place i sporo uroczych małych kawiarenek i restauracji. Rynek w okresie świątecznym, gdy spadnie dużo śniegu wygląda jak z bajki. Doskonale nadaje się do sesji dla par. Smaczkiem sesji miejskiej mogą być kadry na dachu Centrum Handlowego Focus. Widać stamtąd całą panoramę miasta.

Można jeszcze wiele miejsc wskazać zarówno w samym Rybniku jak i jego okolicach do stworzenia naprawdę wyjątkowych sesji – czy tych po ślubie czy sesji narzeczeńskich.

Reporterska fotografia ślubna Rybnik – oferta

Do każdej pary podchodzę bardzo indywidualnie i staram się dopasować usługę pod konkretne wymagania narzeczonych. Jednak zainteresowani współpracą ze mną otrzymują na samym początku ofertę bazową i to do niej można wprowadzać własne wymagania – zmniejszać lub zwiększać ilość godzin na reportażu, ilość obrobionych fotografii czy wybranych dodatków. Tutaj możecie sprawdzić jak wyglądają podstawowe pakiety

Dlaczego ja? Dobry fotograf ślubny Rybnik – opinie

Nie spieszcie się z podjęciem tak ważnej decyzji jak wybór fotografa na Wasz ślub. Na spokojnie zobaczcie portfolio każdego z kandydatów. Myślę, że warto również poczytać opinie o danym fotografie o jego podejściu do pary, atmosferze współpracy i terminowości. O mnie możecie poczytać zarówno na facebooku i w wyszukiwarce google:

Spotkajmy się na waszym ślubie i weselu w Rybniku

Jeśli spodobał Wam się sposób w jaki realizuję reportaże ślubne oraz sesje plenerowe, a do tego poczytaliście opinie o mnie to nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy razem stworzyli coś naprawdę wyjątkowego w Rybniku. Coś do czego będziecie wracać z przyjemnością całymi latami. Przekonamy się?