Sesja narzeczeńska Śląsk

7 stycznia, 2021
Sesja narzeczeńska Śląsk w lesie Tarnowskie Góry

Sesja narzeczeńska na Śląsku

Sesja narzeczeńska to nic innego jak sesja zdjęciowa robiona przed ślubem, oczywiście nie bezpośrednio, bo podczas ślubnych przygotowań może być trudno znaleźć na nią czas. Jaką porę roku wybrać na sesję narzeczeńską? Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy ją zorganizować. Jeśli ma być w plenerze, lepiej wybrać miesiące, w których pogoda sprzyja robieniu zdjęć, ale to nie znaczy, że tylko letnie miesiące wchodzą w grę. Zimowy śnieżny krajobraz to znakomite tło, na tle którego może się odbyć piękna sesja narzeczeńska. Śląsk posiada wiele pięknych lokalizacji na taką sesję. Jeżeli natomiast sesja miałaby się odbyć w jakichś niezwykłych wnętrzach, to pora roku jest obojętna.

sesja narzeczeńska na Śląsku

Dlaczego warto zorganizować sesję narzeczeńską na Śląsku?

 • Sesja narzeczeńska jest doskonałą okazją, aby lepiej poznać się z fotografem, zakładając, że ten sam fotograf będzie nam robił zdjęcia ślubne. Dobry kontakt i współpraca zaowocują zdecydowanie lepszymi efektami już w dniu ślubu, a także na ewentualnej sesji plenerowej. Jeśli natomiast uznacie, że zdjęcia nie spełniają Waszych oczekiwań, będzie czas na zmiany, nawet jeśli będzie to zmiana… fotografa.

 • Nie każdy dobrze czuje się przed obiektywem, nie każdy umie pozować. Sesja narzeczeńska będzie zatem znakomitą okazją, aby nabrać doświadczenia w pozowaniu, zobaczyć, jakie ujęcia wychodzą najlepiej. Swoje doświadczenia będziecie mogli wykorzystać podczas sesji ślubnej.

 • Sesja przed ślubem to zupełnie inny rodzaj emocji niż po ślubie. To napięcie, ten dreszczyk, to oczekiwanie – często udziela się parom, dzięki czemu łatwiej o wzruszenia, o większą ekspresję i naturalność. Do tego niezobowiązujące stroje, luźna atmosfera i brak aż takiej presji czasu i pogody jak w przypadku sesji po ślubie. Te czynniki to prosta recepta na udane szczere i naturalne kadry.

 • Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać jako prezent dla rodziców albo upominek dla gości weselnych lub też jako spersonalizowane zaproszenia, których z pewnością po weselu nikt nie wyrzuci do kosza.

 • Jednak najważniejsze jest Wasze samopoczucie – to, że świetnie spędziliście razem czas – na zabawie, na czułościach, że na te 2-3 godziny uciekliście od zagonionego świata będąc blisko siebie. Jestem przekonany, że sesja narzeczeńska w Częstochowie, Katowicach czy w innych miejscach na Śląsku dostarczy Wam niezapomnianych przeżyć i będzie wspaniałą pamiątką z czasów narzeczeńskich.

śląska sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska Katowice

 • Nikiszowiec – ponad stuletnia dzielnica, górnicze serce Katowic z zabudowaniami z czerwonej cegły i klimatyczną kawiarnią na rynku przeniosą Was w dawne czasy.

 • Międzynarodowe Centrum Kongresowe znajdujące się w centrum Katowic w sąsiedztwie hali widowiskowo – sportowej Spodek to propozycja dla tych, którzy kochają miejskie klimaty i nowoczesną architekturę. A jeśli zmęczy Was ulica, zawsze możecie się udać do trzykondygnacyjnej restauracji znajdującej się w MCK.

 • Okolice NOSPR-u w Katowicach to nowoczesna architektura i niezwykły amfiteatr dający wspaniałe możliwości fotografowi i jego modelom.

Sesja narzeczeńska Częstochowa i okolice

 • Stara przędzalnia Elanex w Częstochowie to postindustrialny teren z przepiękną zabudową z przełomu XIX i XX wieku, na uwagę zasługuje strzelisty komin i ciekawa wieża ciśnień.

 • Częstochowski Stary Rynek po kompleksowej renowacji także daje wiele możliwości, tu na uwagę zasługują balansujące rzeźby i nowoczesny przeszklony pawilon.

 • Częstochowa to idealna baza wypadowa na piękne plenery Jury Krakowsko – Częstochowskiej np. legendarna już Góra Zborów, ruiny zamków w Olsztynie, Mirowie czy niezwykłe skaliste pejzaże z Górą Biakło albo Diabelskimi Mostami. Jura ma przeogromny potencjał do sesji narzeczeńskiej w naturze.

Sesja narzeczeńska Rybnik i okolice

 • Jezioro Rybnickie – doskonałe miejsce na romantyczną sesję z jeziorem w tle, wiele pomostów, fajny wakacyjny klimat przystani Kotwica. Dodatkowym smaczkiem mogą być ujęcia w nieco bardziej industrialnym anturażu i w kadrach zmieścić ogromne kominy Elektrowni Rybnik

 • Staw Wielopole i skarpa nad Wydmówką – jedno z ładniejszych miejsc w Rybniku. Świetnie sprawdzi się na zróżnicowaną sesję w leśnych klimatach. Jest tu otoczony gęstym lasem staw wokół którego idzie wąska ścieżka. Piaskowe skarpy a na nich wystające konary drzew także dają duże możliwości ciekawych kompozycji.

Sesja narzeczeńska Gliwice i okolice

 • Jezioro Czechowickie – przepięknie położone jezioro na obrzeżach Gliwic. Plaża, wysepki, mostki i widoki ze skarp to idealne tło na nastrojową sesję. Wieczorami może niekoniecznie bo bywa tam wiele osób ale sesja o wschodzie słońca to coś pięknego – zwłaszcza, że można tam często spotkać mgły tworzące bajkowy klimat.

 • Palmiarnia Gliwicka – coś dla miłośników egzotyki. Umiejętnie zrealizowana sesja może niemal przenieść nas w świat tropikalnych lasów. Poza bliskim kontaktem z okiełznaną przyrodą – ciekawa do zdjęć jest sama architektura palmiarni – zarówno w poszczególnych pawilonach jak i przed samym budynkiem.

Zaproponowałem spośród naprawdę wielu tylko kilka miejsc na sesję narzeczeńską na Śląsku, ale jestem otwarty na Wasze propozycje i chętnie zrealizuję Waszą wizję sesji w atmosferze dobrej zabawy i wzajemnego zaufania. Sesja narzeczeńska ze mną to fantastyczna okazja do poznania się, do pokazania Waszych wspólnych pasji, do obycia z aparatem no i oczywiście do zrobienia pięknych fotografii. Trwa 2-3 godziny, a jej efektem jest minimum 40 zdjęć po autorskiej obróbce oraz galeria w strefie klienta chroniona hasłem.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej moich zdjęć z sesji narzeczeńskich zapoznajcie się z moim portfolio.

Fotograf na sesję narzeczeńską na Śląsku

Spodobała się Wam idea sesji narzeczeńskiej? Jeśli tak to serdecznie polecam się jako fotograf ślubny ze Śląska na wykonanie dla Was niezwykłych zdjęć podczas sesji dla narzeczonych.

  Zostaw opinie