Fotograf ślubny na Śląsku

Poznajmy się

Cześć wszystkim – jestem Marcin i miło mi Was poznać!

Fotoreporter

Mimo ledwie przekroczonej trzydziestki, od 17 lat nieprzerwanie z aparatem w ręku. Moja fotograficzna historia jest barwna i długa, ale żeby nie przynudzać bardzo ją skondensuję.

Jestem absolwentem Fotografii prasowej i reklamowej na Uniwersytecie Warszawskim. Wiele lat tworzyłem reportaże i dokumenty. Moje dokumentalne fotografie były publikowane w kilku magazynach i portalach branżowych: FOTO, Kwartalnik Fotografia, Szeroki Kadr, Zaborona, Debuts, Fotopolis. W 2022 roku byłem stypendystą Ministerstwa Kultury i Nauki.

Zdobyłem ponad 60 nagród w konkursach krajowych i zagranicznych – m.in: Chromatic Awards, International Photography Awards, Leica Street Photo, Polska Ulicznie czy Śląska fotografia prasowa. Moje zdjęcia można było oglądać na kilkunastu wystawach zbiorowych i dwóch indywidualnych. Byłem również zapraszany jako prelegent na Festiwale fotograficzne m.in.: Wojnowski Festiwal Fotografii czy Śląski Maraton Fotograficzny

Marcin-urbanowicz-zdjecie-profilowe

Fotograf ślubny

Najmłodsze moje wcielenie i w życiu bym nie przypuszczał, że tak się wkręcę w Wasze miłosne historie. Oczywiście z reportażem od wielu lat za pan brat ale jakoś nie po drodze było mi do ślubów. Jednak gdy zacząłem je fotografować, poczułem ogromną satysfakcję. Po pierwsze dlatego, że dokumentuję to co w życiu ma największy sens! Miłość, przyjaźń, rodzinę, ważne chwile dla każdego z nas. Po drugie – Wasza energia, pozytywne emocje i na szczęście (jak dotąd) dobrze oceniana moja praca, dają kopa i sprawiają, że to co robię ma dla mnie ogromną wartość.

Za każdym razem gdy wysyłam Wam skończony materiał, czekam w napięciu tak jakbym był co najmniej przed szansą otrzymania Oscara. Może podchodzę do tego trochę zbyt ambicjonalnie ale po prostu strasznie mi zależy na Waszym zadowoleniu, żeby pamiątka na całe życie nie obrastała mchem gdzieś w piwnicy lecz żebyście do niej wracali chętnie i jak najczęściej, a za 50 lat trzymając się za ręce po obejrzeniu albumu stwierdzili ze ten wasz fotograf na ślubie zrobił dobrą robotę. To będzie dla mnie największe wyróżnienie.

prowincjonalny_fotograf_stypen

Prowincjonalny fotograf

Od ponad trzech lat dokumentuję polską prowincję – jej piękne, brzydkie, dziwne i niejednokrotnie absurdalne fragmenty. Fascynuje mnie przestrzeń małych miasteczek i wsi. To głównie obrazy opowiadające o nas, ale bez nas bezpośrednio. Bez portretów, bez opowiadania historii ludzkich. W 2022 roku otrzymałem na realizacje projektu roczne stypendium z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej o samym projekcie i realizacji stypendium dowiecie się w linku poniżej

Najważniejsze nagrody

Zdjęcia Marcina przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Piękne, wielowymiarowe kadry, doskonale wyczucie chwili, pełen komfort fotografowanych podczas całego dnia. Współpraca z Marcinem to o jeden – istotny!- ślubny problem mniej i wymarzona pamiątka na całe życie

Pan Marcin to fotograf z wielką wrażliwością i pomysłem. Zdjęcia, które otrzymaliśmy zachwyciły nas swoją niepowtarzalnością, nietypowym postrzeganiem świata, kompozycją i ważnością na szczegóły. Po 28 latach małżeństwa mamy piękną pamiątkę. Dziękujemy

Wspaniały fotograf, fantastyczne zdjęcia. W stu procentach oddany czar najważniejszego dla nas dnia i super sesja plenerowa zrealizowana wcześniej i wydana w fajowskim albumie = idealna na prezent ; ) Wszyscy na zdjęciach Marcina wydają się ładniejsi ; )

Jak najbardziej polecam współpracę z Marcinem! Zdjęcia są dynamiczne, oddające piękno chwili, wspaniała jakość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru fotografa ślubnego, który stworzył nam wspaniałą pamiątkę na całe życie. Jeszcze raz serdecznie polecam!

Zdecydowanie polecamy współpracę z Panem Marcinem. Kontakt bardzo dobry, wszystko udało się ustalić, bez zwłoki i problemu. Wywiązał się idealnie ze zleconego zadania, a zdjęcia w pełni pokazują klimat i przebieg tego wydarzenia. Udało się uchwycić wszystkie najważniejsze elementy całej imprezy jak i osobowość i nastrój wszystkich w nim uczestniczących.