Wesele w plenerze Śląsk

1 lutego, 2022
wesele w plenerze Śląsk pod namiotem

Wesele w plenerze na Śląsku

Organizacja wesela to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i finansowe, a jeśli na dodatek młodym zamarzy się wesele w plenerze, to można zaryzykować stwierdzenie, że wszelkie wysiłki trzeba pomnożyć zazwyczaj razy dwa. Jednak perspektywa przeżycia imprezy weselnej życia może się okazać tak atrakcyjna, że myśl o trudnościach schodzi na dalszy plan. Od czego zacząć i o jakich aspektach absolutnie nie można zapomnieć organizując wesele pod chmurką? Czy wesele w plenerze na Śląsku można zorganizować niezależnie od daty, którą wybierzemy?

Pytania można by mnożyć, tym bardziej, że w trakcie organizacji zwykle pojawiają się kolejne kwestie do rozwiązania. Tak naprawdę najłatwiej byłoby wynająć specjalistyczną firmę, która zdejmie z barków młodych ciężar przygotowań wesela pod gołym niebem. Coraz większa popularność wesel w plenerze powoduje, że na ślubnym rynku pojawiają się wciąż nowe firmy posiadające w swej ofercie taką usługę. Niektóre z nich specjalizują się wyłącznie w organizowaniu imprez weselnych na świeżym powietrzu. Tym, którzy jednak chcą samodzielnie zorganizować takie wesele lub też lubią mieć nad wszystkim pieczę, oferuję garść informacji, jak zorganizować wesele plenerowe na Śląsku.

znak na wesele plenerowe
wesele w plenerze Śląskie

Kiedy i gdzie zorganizować plenerowe wesele w Śląskim?

Pytanie o czas nie jest nieuzasadnione, ponieważ nie każda pora roku nadaje się na wesele pod chmurką. Z przyczyn oczywistych takiej imprezy nie zrobimy wczesną wiosną, późną jesienią czy zimą, choć w przypadku zimy można się zastanowić nad przeniesieniem części zabawy, na przykład poprawin na dwór, a dokładniej mówiąc, zorganizowaniem dla gości kuligu. Trudno jednak wyobrazić sobie, że goście będą się bawić na kilkustopniowym mrozie przez kilka godzin. Zatem jeśli planujecie wesele w plenerze na Śląsku musicie wybrać letni termin na swoje wesele, choć i on nie gwarantuje odpowiedniej pogody.

Druga kwestia to gdzie zorganizować takie wesele. Możliwości jest wiele. Najprostsza to wybrać lokal, który dysponuje ogrodem lub oranżerią i ma w swojej ofercie przyjęcia na świeżym powietrzu. Taka lokalizacja uwolni Was od wypożyczania krzeseł, stołów, naczyń itp., a poza tym w razie deszczu będzie można szybko przenieść uroczystość do wnętrza lokalu lub pod namiot. Kolejna możliwość to plenerowe wesele pod namiotem. Śląsk to region, na terenie którego znajdują się liczne lokale dysponujące namiotami, a także wypożyczalnie, z których można skorzystać w przypadku organizowania wesela w ogrodzie. Planując wesele w plenerze w Śląskim, dobrze jest wybrać takie miejsce, które znajduje się w pobliżu zabudowań, w przeciwnym razie konieczne będzie doprowadzenie wody i prądu, a to już naprawdę zadanie z wyższej półki.

Pamiętajcie, że organizując wesele w plenerze na Śląsku możecie pragmatycznie połączyć przyjemne z pożytecznym i w tym samym miejscu zorganizować ślub w plenerze. Odpadną Wam wtedy problemy logistyczne.

Wesele w ogrodzie: Śląsk – o czym trzeba pamiętać?

Wesele w ogrodzie na Śląsku może być rzeczywiście niezapomnianym wydarzeniem w dobrym i niestety także w złym tego słowa znaczeniu. Aby pozostawiło wyłącznie wspaniałe wspomnienia, trzeba dopilnować naprawdę wielu kwestii i zadbać nawet o najdrobniejsze szczegóły. Przede wszystkim musicie dysponować odpowiednio dużym ogrodem na wesele tak, aby pomieścić wszystkich gości. Koniecznie trzeba przewidzieć miejsce do biesiadowania i do tańczenia. Taniec na trawie to nie najlepszy pomysł, dlatego należy zadbać o jakąś podłogę tj. parkiet taneczny. Ponieważ – jak już wspomniałem – z pogodą różnie bywa, dobrze jest przygotować jakieś miejsce, namiot lub altanę, gdzie goście będą mogli się schronić w razie deszczu lub po prostu odpocząć.

Należy również rozwiązać kwestię hałasu, jeśli w pobliżu mieszkają sąsiedzi, trzeba ich uprzedzić, że przez jeden wieczór będzie u Was głośno, zanieść jakiś słodki upominek, chyba że sąsiedzi będą waszymi gośćmi, wówczas nie będzie problemu.

Jeśli w zabudowaniach znajdujących się w pobliżu jest odpowiednia ilość toalet, problem mamy z głowy, w przeciwnym wypadku trzeba będzie o to zadbać. Na wesele w przydomowym ogrodzie trzeba zamówić odpowiednie meble, zastawę stołową, obrusy no i oczywiście catering. Niezbędne jest odpowiednie zaplecze gastronomiczne zgodne z obowiązującymi normami sanitarnymi. Dodatkowe gadżety, o których warto pomyśleć, to parasole w razie deszczu lub nadmiernego słońca, ciepłe pledy, podgrzewacze jeśli wieczorem i w nocy zrobi się chłodniej. Ciekawym pomysłem będą wachlarze dla pań lub słoneczne okulary, które jednocześnie mogą się stać ślubnym upominkiem dla gości.

Warto również pamiętać o uciążliwych owadach, aby nie zepsuły zabawy, można w określonych miejscach ustawić odpowiednie spraye. Jeśli zadbacie o każdy szczegół, z pewnością wszyscy zapamiętają Wasze wesele w plenerze. Katowice, Zabrze, Bielsko-Biała, Częstochowa i każde inne miejsce w województwie śląskim może być świetną lokacją takiej niezwykłej uroczystości jeśli tylko zadbamy o powyższe szczegóły organizacyjne.

przyjęcie weselne w plenerze na Śląsku
wesele w plenerze na śląsku

Topowe miejsca na wesele plenerowe na Śląsku

Pary, które rozważają wesele plenerowe na Śląsku, najczęściej mają swoje ulubione miejsca, które w jakiś sposób są im bliskie albo wiążą się z jakimś romantycznym wspomnieniem. Jeśli jednak jeszcze szukacie takiego miejsca to zachęcam do zapoznania się z moją subiektywną listą topowych miejsc na wesele plenerowe na Śląsku:

  • Dwór Hubertusa w Mysłowicach gwarantuje profesjonalną i kompleksową organizację wesela w plenerze, możliwe jest również przygotowanie ceremonii zaślubin. Śluby i wesela plenerowe odbywają się w pięknym ogrodzie Dworu Hubertus. Własną przestrzeń ogrodową posiada również każda z sal weselnych przeznaczonych do organizacji przyjęć.

  • Willa Słoneczna w Dębowcu usytuowana jest wśród rozlewisk i pól, by każdy gość mógł poczuć tutejszą wspaniałą przestrzeń i sycić oczy panoramą Pogórza Cieszyńskiego. Willa współpracuje z wieloma podwykonawcami. Oferuje promocje dla wesel organizowanych we wtorki i środy.

  • Restauracja Łania zlokalizowana jest w samym sercu Parku Śląskiego, powstała w 1951 roku, gościła wielu znakomitych gości. Lokal posiada przeszklone patio, taras wychodzący na wodę oraz pawilon grillowy w ogrodzie. Wyróżnia się najwyższą jakością obsługi kelnerskiej, wykwintnymi daniami oraz niepowtarzalnym klimatem.

  • Zamek Chałupki znajduje się przy polsko-czeskiej granicy 15 km od Wodzisławia Śląskiego. Zabytkowy obiekt oraz malowniczy park, jaki go otacza, powodują, że jest on prawdziwą perełką na mapie regionu. Zamek oferuje prezent dla młodej pary: noc poślubną w Książęcym Apartamencie ulokowanym w pałacowej wieży.

  • Pałac Bażantarnia w Pszczynie oferuje wesela dla każdego, wesela ekskluzywne, uroczysty obiad weselny, a także prezent dla młodych w postaci darmowej nocy poślubnej w apartamencie dla nowożeńców. Dodatkową atrakcją jest sesja ślubna, którą mogę wykonać w zabytkowych wnętrzach pałacu lub w książęcej Bażantarni.

  • Rezydencja Luxury Hotel w Piekarach Śląskich specjalizuje się nie tylko w organizacji tradycyjnych, polskich wesel, ale również międzynarodowych. W przepięknym ogrodzie angielskim organizowane są nie tylko imprezy plenerowe, ale również śluby.

  • Pałac Czarny Las w okolicach Częstochowy zapewnia luksusowo wyposażony namiot umożliwiający organizację nawet 180-osobowego przyjęcia plenerowego. Rozległy czarnoleski plener pozwala na realizację najbardziej wyszukanych aranżacji.

Wśród bardziej znanych i polecanych miejsc na śląskie wesele w plenerze należy wyróżnić jeszcze restauracje: Hotel Korona w Rybniku oraz Srebrne Stawy w Bytomiu.

śląskie wesele w plenerze

Fotograf ślubny na wesele w plenerze: Śląsk

Każde z tych miejsc ma niesamowity klimat i piękne plenery, które znakomicie podniosą atrakcyjność Waszych ślubnych zdjęć. Jeszcze tylko profesjonalny fotograf ślubny ze Śląska i wspaniała ślubna pamiątka gotowa. Polecam się zatem Waszej pamięci. Stwórzmy razem coś pięknego!

    Zostaw opinie