Marcin Urbanowicz fotografia ślubna Częstochowa

Fotograf ślubny Częstochowa

Fotograf ślubny Częstochowa – Marcin Urbanowicz

Cześć, jestem Marcin i bardzo się cieszę, że tu jesteście! Skoro interesuje Was dobry fotograf ślubny w Częstochowie to pozwólcie, że opowiem Wam o sobie nieco więcej. Zakładam, że możecie mieć już dosyć czytania na stronach fotografów o tym, że fotografują, bo to jest ich życiowa pasja, która z hobby przerodziła się w zawód. Nuuuudy! Jako, że nie chcę Was rozczarować tymi frazesami, bo pasują i do mnie : ) to powiem w dużym skrócie, że jestem z wykształcenia fotoreporterem, zdjęcia robię od ponad 15 lat, otrzymałem za nie ponad 50 nagród na międzynarodowych i krajowych konkursach fotograficznych. Mam dwa wspaniałe i piękne powody do permanentnego uśmiechu – żonę Monikę i córeczkę Marcelinkę!

Polecany fotograf na wesele Częstochowa

Jestem fotografem ślubnym z okolic Częstochowy i sfotografowałem już kilkadziesiąt par w woj. Śląskim, w tym kilkanaście z Częstochowy i okolic. Z niektórymi utrzymuję kontakt do dzisiaj, bo połączyła nas wspólna energia i podobne patrzenie na świat, czyli spora dawka humoru, dystansu do siebie i pozytywnego myślenia. A jaki jest mój świat fotografii ślubnej? W zasadzie dzielę go na trzy:

Reportaż ślubny Częstochowa

W moim autorskim reportażu ślubnym w Częstochowie czy w innych śląskich miastach takich jak chociażby Katowice i cała śląska aglomeracja, skupiam się na niepozowanych prawdziwych i naturalnych ujęciach, pełnych radości, wzruszenia i zadumy. Mimo klasycznego podejścia do fotoreportażu – moja fotografia ślubna wyróżnia się tym iż ubieram Wasze historie w niebanalne kadry. Cały czas obserwuję i szukam ,,tego czegoś” – momentów unikalnych, przełamujących stereotypowe postrzeganie zdjęć ślubnych. Jestem wtedy w swoim żywiole! Potrafię być niewidzialny, ale gdy sytuacja tego wymaga bywam pomocny i dbam o dobrą atmosferę.

Fotografia weselna Częstochowa

Sesja ślubna Częstochowa

W odróżnieniu do reportażu, podczas sesji ślubnej nie buduję narracji ani nie porządkuje chronologii zdarzeń, jednak staram się by były jak moje reportaże – najbardziej naturalne i prawdziwe. Nie lubię sztucznych póz i wystudiowanej mimiki – uwielbiam wydobywać z par ich szczerość i wyjątkowość – tylko wtedy mam szansę ująć to jacy są i pokazać uczucie, które ich połączyło. Jako fotograf ślubny z okolic Częstochowy mam to szczęście, że w pobliżu znajduje się wiele pięknych i inspirujących miejsc na sesję – takich jak mekka fotografów ślubnych – Jura Krakowsko – Częstochowska z mnóstwem niesamowitych zamków, skał i wzniesień albo największa w Europie pustynia – Pustynia Błędowska. Czasem jednak warto uciec w równie piękne lecz mniej znane Lasy nad Górną Liswartą czy okolice meandrującej Warty w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Dla lubiących miejski klimat – idealnie sprawdzą się industrialne tereny Częstochowy i innych śląskich miast.

Zdjęcia ślubne Częstochowa

Sesja narzeczeńska Częstochowa

Uwielbiam ten rodzaj sesji. Niezobowiązujące stroje, luźna atmosfera i te emocje, których wskrzeszenie na sesji po ślubie jest zdecydowanie trudniejsze. Fantastyczna okazja do poznania się, do zobaczenia jak pracuję i do obycia z aparatem. Robiąc sesję narzeczeńską na Śląsku czy to w Częstochowie czy innym zakątku tego regionu, dbam o komfort i dobre samopoczucie moich modeli. Tak spędzony miło czas, zostanie na pewno na długo zapamiętany. Pary decydujące się na ten rodzaj sesji zgodnie twierdzą, że jej przebieg i efekty przechodziły ich najśmielsze oczekiwania – co jest znakomitym zwiastunem naszej dalszej współpracy. Gorąco polecam!

Fotografie ślubne Częstochowa

Profesjonalna fotografia ślubna Częstochowa – opinie

Przed wybraniem odpowiedniego fotografa ślubnego z Częstochowy pośród dziesiątek innych, dobrze jest zrobić małe śledztwo : ) poszukać opinii o danym fotografie na portalach ślubnych i około ślubnych, poczytać recenzje byłych klientów na profilach Facebooka czy w wizytówce Google. Opinie uwiarygadniają fotografa ślubnego z okolic Częstochowy, a dobre powodują, że jest godny zaufania. Do każdego ślubu, czy to ceremonia kościelna, humanistyczna, cywilna czy to ślub w plenerze, podchodzę bardzo profesjonalnie i już od pierwszego kontaktu staram się być partnerem – jeśli jestem w stanie to zawsze służę radą i pomocą. Szczerość i zaufanie między mną a parą to podstawa owocnej współpracy. Opinie o tym jak pracuję możecie przeczytać tu:

Fantastyczna współpraca, polecam profesjonalistę, przyjazną duszę i dobre towarzystwo! Taktowny, uśmiechnięty, responsywny, elastyczny, a zdjęcia oddały atmosferę i klimat naszego związku i uroczystości! Wymarzony fotograf na ważną okazję, dla nas był to ślub, a na pewno poprosimy Marcina o obecność w innych ważnych chwilach w przyszłości, oby miał czas, bo z takim okiem, będzie ciężko się wcisnąć : )

Super  fotograf, polecamy w 100%.Współpraca z nim to sama przyjemność. Pełny profesjonalizm. Człowiek znający się na fachu, potrafi stworzyć miła atmosferę, dzięki czemu człowiek czuje się swobodnie i naturalnie. Pan fotograf z głową pełną pomysłów, widać że uwielbia swoją pracę. Od początku do końca dokładał wszelkich starań, aby uchwycić to, co najważniejsze, w jak najlepszych ujęciach.

Marcin jest niesamowicie zdolnym i kreatywnym fotografem! Znakomicie potrafi uchwycić chwile i emocje wydarzenia. Ma wysoko rozwinięte poczucie estetyki co ujawnia się w przepięknych kadrach i kolorach. Ponadto współpraca z nim przebiega bezproblemowo i w miłej atmosferze 🙂 Polecamy go z całego serca!

Fotografia ślubna Częstochowa Cennik / Oferta

Ilu fotografów ślubnych w Częstochowie tyle cenników. Jedni mają sztywno wytyczone ramy współpracy i stały cennik, a inni najpierw ustalają czego pary od nich oczekują i na tej podstawie ustalają cenę. Jako, że zależy mi na bardzo indywidualnym podejściu do klienta – zdecydowanie bliżej mi do drugiej koncepcji. Chociaż mam określony zakres usług ujęty w pakietach, są on dla mnie i moich par wyłącznie bazą. To jaka jest ostateczna cena zależy przede wszystkim od oczekiwań par, od ilości zdjęć po obróbce, od czasu pracy na reportażu czy wybranych dodatkach.

Zakres moich usług jest szeroki i elastyczny, od skróconych reportaży, przez wyjazdowe sesje plenerowe po nawet dwudniowe realizacje obejmujące dzień ślubu i poprawiny. Moja oferta składa się z m.in.:

Wykonania fotografii z dnia ślubu i wesela w Częstochowie i okolicach
Sesji ślubnej w innym dniu (zazwyczaj odbywa się maksymalnie do dwóch miesięcy po ślubie)
Sesji narzeczeńskiej w Częstochowie lub jej okolicach
Wysokiej jakości albumów i fotoksiążek ślubnych
Odbitek oraz wielkoformatowych wydruków

Jeśli podobają Wam się moje fotografie – to super na dobry początek. Odpowiada Wam moje podejście do fotografowania ślubów? – genialnie! Jeśli to wszystko o czym napisałem i pokazałem spełnia większość Waszych potrzeb to będzie mi niezmiernie miło gdy do mnie napiszecie.

Jestem pewien, że razem stworzymy Wspaniałą Historię!

Spotkajmy się w Częstochowie. Stwórzmy razem niezwykłe zdjęcia ślubne.