Marcin Urbanowicz fotografia ślubna Katowice

Fotograf ślubny Katowice

Fotograf ślubny Katowice – Marcin Urbanowicz

Nazywam się Marcin Urbanowicz, z wykształcenia jestem fotoreporterem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i w tym zawodzie pracowałem przez wiele lat. Fotografuję z powodzeniem już od ponad 15 lat, a za swoje prace otrzymałem przeszło 50 nagród na konkursach fotograficznych w kraju i za granicą. Moje prace wystawiane były na wystawach w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu i Amsterdamie.

Pochodzę z okolic Częstochowy, w swoim regionie wykonywałem zdjęcia ślubne wielu parom, ale pracuję w całym województwie śląskim. Jeśli zajdzie konieczność, mogę pracować także w innych regionach kraju. Obecnie mam na swoim koncie sesje z kilkudziesięciu ślubów. Choć pasjonuje mnie przede wszystkim ślubny reportaż, to z taką samą energią angażuję się w sesję narzeczeńską czy sesje po ślubie. Od 2019 r. należę do stowarzyszenia MyWed – zrzeszającego najlepszych fotografów ślubnych na świecie.

Reportaż ślubny Katowice

Na początek trochę teorii. Fotoreportaż to zestaw fotografii ukazujących niearanżowane zdarzenia ze ślubu i wesela, i oczywiście głównych bohaterów, i ich gości. Wszystkie moje reportaże są przemyślane i dobrze zaprojektowane, a zdjęcia korespondują ze sobą, tworząc oryginalną historię opowiedzianą za pomocą obrazów. Choć podchodzę do reportażu profesjonalnie, staram się, aby był on niebanalny, szukam unikatowych momentów, które nadają zdjęciom indywidualnego charakteru. Panna młoda wśród kur, dwaj zwaśnieni malcy w kościelnej ławce – naturalne, szczere, niereżyserowane zdjęcia to jest to, co najbardziej lubię i co najlepiej oddaje atmosferę ślubnej uroczystości. Staram się myśleć i tworzyć nieszablonowo, ale tak, aby moje reportaże budziły w odbiorcy takie same emocje przy powtórnym oglądaniu, jak za pierwszym razem. Kiedy trzeba, jestem niewidzialny, a kiedy wymaga tego sytuacja – pomagam, a wszystko po to, aby powstał niezwykły reportaż ślubny.

Fotografia weselna Katowice

Sesja ślubna Katowice

Sesja ślubna zwykle ma miejsce po ślubie i weselu, i odbywa się w plenerze. Gdzie powinna się odbyć sesja ślubna? Katowice stwarzają naprawdę wiele możliwości ze względu na atrakcyjne plenery. Zwykle to państwo młodzi wybierają miejsce, w którym ma odbyć się sesja ślubna, ale jeśli trzeba, podsuwam im ciekawe lokalizacje, których w Katowicach nie brakuje. Staram się także dopasować je do stylu wesela. Wybór jest ogromny: nowoczesna architektura wokół Spodka, powiew przeszłości wśród zrewitalizowanych familoków i secesyjnych kamienic, klimatyczne knajpki w centrum czy okolice doliny Trzech Stawów to tylko niektóre z propozycji.

Sesja plenerowa w Katowicach

Podczas sesji ślubnej nie staram się zachować chronologii zdarzeń, dbam, aby zdjęcia były naturalne bez sztucznych póz rodem z przedwojennych zakładów fotograficznych. Robię wszystko, aby moje zdjęcia pokazywały młodych takimi, jacy naprawdę są i – co bardzo ważne – chcę pokazać łączące ich uczucie. Do każdej pary podchodzę indywidualnie, aby powstały “ich” zdjęcia ślubne. Katowice ze swymi możliwościami plenerowymi ułatwiają to zadanie.

Fotograf weselny Katowice nie tylko na wesele – sesje narzeczeńskie

Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobry fotograf ślubny, Katowice nie są w tym wypadku wyjątkiem. Jednak coraz popularniejsze stają się obecnie sesje narzeczeńskie na Śląsku i takie również posiadam w swojej ofercie. Miejsce? Każde, które was definiuje i urzeka: historyczny Nikiszowiec, industrialne, nowoczesne centrum, klimatyczna kawiarenka czy Szyb Bończyk- jestem otwarty na propozycje i sam też mogę coś podpowiedzieć. Sesje narzeczeńskie są niezwykłe, przede wszystkim jest to pierwsza fantastyczna okazja zapoznania się z moimi modelami, z kolei narzeczeni mogą zobaczyć, jak ja pracuję, obyć się z aparatem, ośmielić się, co z pewnością zaprocentuje podczas sesji ślubnej. Inne atuty takich sesji to luźna atmosfera, niezobowiązujące stroje, a wszystko dzieje się w niezwykłej, pełnej ekscytacji atmosferze, którą trudno odtworzyć po ślubie. Dobry fotograf ślubny Katowice, a za takiego się uważam, dba o to, aby narzeczeni podczas sesji czuli się wyjątkowo i komfortowo, sesja jest dla nas okazją do znakomitej zabawy, natomiast największą nagrodą dla mnie są doskonałe, niebanalne zdjęcia i komentarz narzeczonych, że efekt mojej pracy przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Owocna współpraca podczas sesji narzeczeńskiej jest znakomitym wstępem do reportażu ślubnego i sesji ślubnej! Gorąco polecam ten rodzaj sesji!

Sesja zaręczynowa Katowice

Profesjonalna fotografia ślubna Katowice

Nigdy bym nie przypuszczał, że moje najmłodsze dziecko, czyli profesjonalna fotografia ślubna Katowice tak bardzo mnie zainteresuje. Uważałem ją za mniej ważną niż reportaże dokumentalne. Jakże się pomyliłem! Gdy zacząłem fotografować śluby czy to ślub cywilny czy kościelny, zrozumiałem, że uczestniczę w czymś, co dla każdego człowieka jest najważniejsze i ma największy sens. Ślub to przecież święto miłości, przyjaźni, a co jest w życiu ważniejszego? Pozytywne emocje, jakie płyną od narzeczonych i ich gości, a także Wasze zadowolenie z efektów mojej pracy sprawiają, że czuję wielką satysfakcję z tego, co robię. Są także źródłem wciąż nowej energii i pomysłów na ciekawe sesje. Każdemu ślubnemu materiałowi poświęcam maksimum czasu i z niecierpliwością oczekuję na Waszą reakcję. Moim marzeniem jest, abyście zawsze chętnie wracali do zrobionych przeze mnie zdjęć nie tylko po to, aby przypomnieć sobie ślub i wesele, lecz także po to, aby cieszyć oko ich wartością artystyczną.

Fotograf na wesele Katowice – od czego zacząć?

Ponieważ nie boję się konkurencji i mam świadomość, że mogę sprostać najrozmaitszym pomysłom i gustom, na koniec kilka rad dla par, które stają przed dylematem: Jaki fotograf na ślub? Katowice i inne miasta powinny kierować się tymi samymi zasadami. Oto one:

  • Poszukajcie fotografa, którego styl Wam odpowiada i który w swej pracy jest elastyczny.

  • Sugerujcie się opiniami narzeczonych, którzy ze mną współpracowali. Nie boję się recenzji moich prac, część z nich możecie przeczytać na mojej stronie.

  • Podczas spotkania z fotografem zapytajcie o wszystkie interesujące Was kwestie, także o cenę. Moim atutem jest to, że do każdej pary podchodzę indywidualnie, staram się wyjść naprzeciw waszym oczekiwaniom i dopasować swoją ofertę do Waszych oczekiwań. Podstawowe założenia poszczególnych ofert możecie znaleźć klikając poniżej

Zdecydowaliśmy się na usługi Marcina ponieważ przeglądając portfolio z jego zdjęć bił niesamowity kolor oraz miał bardzo fajne ujęcia. Nie zawiedliśmy się 🙂 Zdjęcia, które otrzymaliśmy są wspaniałe 🙂 Marcin świetnie oddał wszystko to co się działo na weselu i ślubie.

Jeśli szukasz fotografa bardzo dobrego fotografa polecam Marcina z czystym sumieniem! pełen profesjonalizm, podejście do klienta, luźna atmosfera a efekt, hmm wyraża więcej niż tysiąc słów 🙂
Jeszcze raz dziękujemy

Świetny człowiek i jeszcze lepszy fotograf ! Wie co robi, ma pomysły na super fotki. Szybko rozgoni stres, który towarzyszył na początku 😀 Polecam z czystym sumieniem! Zdjęcia wyszły wspaniałe

Jeśli podoba Wam się moje podejście do fotografowania ślubów, jeśli macie przekonanie, że jestem w stanie spełnić większość Waszych oczekiwań, to będzie mi niezmiernie miło stać się częścią Waszej ślubnej historii.

Spotkajmy się w Katowicach i stwórzmy razem niezwykłe zdjęcia!