Restauracja Łania wesele

Rekomenduje Marcin Urbanowicz

Restauracja Łania – Wesele

Poszukujesz klimatycznej restauracji na wesele na Śląsku? Zastanawiasz się czy Łania w Chorzowie to idealne miejsce na Twoje wesele? Poznaj:

5 powodów dla których warto zorganizować wesele w Restauracji Łania

sala weselna w chorzowie

1. Wyjątkowa lokalizacja

Restauracja Łania znajduje się w samym sercu jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w województwie czyli w Parku Śląskim. Chorzowski Park jest jednym z największych w Europie parków miejskich i ma 535 ha powierzchni, a na jego obszarze są między innymi takie atrakcje jak: Zoo, Stadion Śląski, Wesołe miasteczko Legendia, Planetarium czy Skansen. Mimo iż park cieszy się ogromną popularnością ,,Łania” stoi gdzieś głęboko skryta za drzewami, w ciszy, w bliskości z naturą, poza ciekawskim wzrokiem turystów, z dala od głównych szlaków spacerowych. Oczywiście chętnych na pyszny obiad w tym nietuzinkowym miejscu nie brakuje, jednak w dzień wesela Restauracja jest zamknięta na ludzi z zewnątrz. Dotarcie nie jest skomplikowane, jeśli włączy się nawigację. Na teren parku najlepiej wjechać od strony stadionu, później jechać zgodnie ze wskazaną drogą (kolorem różowym) na mapce poniżej.

dojazd do restauracji łania

2. Oryginalny i klimatyczny wystrój wnętrz

Drewniany, myśliwski dworek od samego początku istnienia szczycił się uznaniem wśród najwyższych oficjeli. Uchodził za luksusowy i niegdyś był dostępny wyłącznie dla elity. Jadali tu m.in.: generał Charles de Gauelle, pierwszy sekretarz ZSRR Leonid Breżniew czy Aleksander Kwaśniewski. Ciemne drewno, kamień, złocenia, mnóstwo motywów natury, sprawią, że organizacja wesela w Restauracji Łania będzie na pewno czymś wyjątkowym. Gdy dojdą do tego specjalnie przygotowane roślinne dekoracje weselne – restauracja zamienia się niemal w las.

restauracja-lania-sala-weselna

3. Możliwość organizacji ślubu w plenerze

Jedną z ogromnych zalet wesela w Restauracji Łania jest możliwość organizacji ślubu w plenerze przy samym lokalu. Skromna, acz utrzymana w klimacie – altana znajduje się na pomoście nad stawem wśród wysokich tataraków. Ceremonia ślubna w takiej bliskości z naturą to dodatkowe przeżycie dla każdej pary, a dla większości rodzin to doskonała odskocznia od tradycyjnych ślubów w kościołach czy urzędach stanu cywilnego. Po ceremonii wystarczy przejść 30 metrów by móc znowu zasiąść przy stole lub potańczyć na parkiecie w przeszklonym patio.

wesele-lania-chorzow2

4. Dookoła natura i spokój czyli dobre warunki na krótką sesję zdjęciową

Las, staw z pomostem, wysokie trawy i brak ludzi – czy to nie recepta na udaną krótką sesję w dniu ślubu? Oczywiście, że tak! Przy ilu salach weselnych na Śląsku brakuje pięknego ogrodu by zrobić kilka zdjęć młodej parze? Tak tylko we dwoje, tak intymnie i romantycznie? Niestety w wielu. Szczęśliwie tutaj, para młoda jak i fotograf mają spore pole do popisu by w kilka minut zrobić wiele pięknych i różnorodnych ujęć.

5. Restauracja Łania na wesele – opinie

Ponad 1400 pozytywnych opinii w wyszukiwarce Gogola absolutnie nie dziwi. Gro z nich pochodzi od ,,niedzielnych” gości obiadowych nie mogących się nachwalić jak dobrze tu karmią. Jednak znaczna część opinii dotyczy także par młodych jak i weselników im towarzyszących – każda z nich to niemal same superlatywy – pyszne jedzenie, przemiła i profesjonalna obsługa, piękny i elegancji wystrój, bliskość natury, cisza, ślub w plenerze – wow! Pod każdą z tych opinii mógłbym się dosłownie podpisać obiema rękami. Moje doświadczenie fotografa ślubnego pozwoliło mi stworzyć ranking najpiękniejszych sal weselnych na Śląsku i nie mogło w nim zabraknąć miejsca na Restaurację Łania w Chorzowie.

Restauracja Łania wesele w Chorzowie

Fotograf ślubny na wesele w Restauracji Łania

Znaleźliście salę? Świetnie – to może w następnej kolejności poszukajcie fotografa na Wasz ślub. Będzie mi niezmiernie miło jeśli zostaniecie chwilę dłużej i zobaczycie jakie zdjęcia robię. Może kolejny raz będę miał okazję odwiedzić ,,Łanię” jako fotograf ślubny, kto wie 🙂